Bordo i granat
Krótkie, eleganckie kurtki to wygodne rozwiązanie na wiosnę, zastępują płaszcz czy marynarkę i można łączyć je na wiele sposobów. Świetnie sprawdzą się też podczas prowadzenia samochodu, gdyż nie krępują ruchów. W swojej szafie posiadam dwie takie kurtki (granatową i bordową), które noszę wiosną i jesienią; granatową wersję często zabieram również latem na wyjazdy, przydaje się zwłaszcza nad polskim morzem, zwłaszcza podczas zwiedzania miast.
To wygodny codzienny zestaw na wiele okazji. Postawiłam na połączenie trzech kolorów: granatowego, bordowego i camelowego. Tę konfigurację można w tym przypadku stosować wymiennie pomiędzy kurtką/marynarką, golfem oraz spodniami. Np. granatowe spodnie, bordowa kurtka i beżowy golf. Bordowy i granat to świetnie połączenie, do którego pasują beże i szarości (więcej na ten temat znajdziecie na dole). Klasyczne fasony i gładkie faktury zostały tu uzupełnione dwoma elementami we wzór: małą gawroszką łączącą kolory kurtki i swetra (teraz modne stało się zestawianie apaszki ze swetrami) oraz torebką w monogram w dwóch wersjach (Mango i Gucci).
Wiele sklepowych zdjęć ma przekłamany odcień granatu wpadające w czerń (np. na Van Graaf). W rzeczywistości kurtki wyglądają znacznie lepiej.
Bordo i granat - jak łączyć
Zarówno bordowy jak i granatowy to kolory które stanowią dobrą bazę i alternatywę dla szarości oraz beżu. Wykorzystując je razem lub osobno możemy tworzyć zestawy zarówno w zimnych jak i ciepłych tonacjach. W przeciwieństwie do granatowego, kolor bordowy często może postarzać i to zwłaszcza gdy łączymy go z innym ciemnym kolorem np. butelkową zielenią czy brązowym. Warto wówczas rozświetlić taki zestaw jasnym elementem np. białą koszulą, golfem, biżuterią lub szalem czy apaszką (jasną lub z jasnymi wzorkami). Poniżej przedstawiam kilka podstawowych połączeń kolorystycznych, które można stworzyć z bordowym i granatowym (z lewej) lub tylko z bordowym (z prawej).
To najprostsze i bezpieczne propozycje, bo oczywiście możemy też łączyć kolor bordowy z fuksją, fioletowym czy pomarańczowym. Jednak żeby osiągnąć dobry efekt musimy posiadać ponadprzeciętne wyczucie w doborze fasonów, dodatków i wzorów - inaczej efekt końcowy może okazać się daleki od pożądanego.
9 komentarze
Dziękuję Pani Magdo za ciekawą stylizację i za palety kolorystyczne . Bardzo mi pomogą w stylizacjach bo lubię kolor granatowy i bordowy.Też uważam że te trzy kolory , które Pani prezentuje bardzo ze sobą współgrają. Co do apaszki -bardzo mi się podobają i mam kilka ale zawsze mam problem jak je zawiązać żeby ładnie się prezentowały. Myślałam też nad kurtką na wiosnę i dzięki tej stylizacji już wiem za jaka się rozglądać. Jak zawsze fajnie Pani wygląda.
OdpowiedzUsuńBardzo ładny i elegancki zestaw. Kolory pięknie się komponują i rzeczywiście świetna kurtka. Dziękuję też za praktyczne wskazówki odnośnie do łączenia kolorów.
OdpowiedzUsuńWspaniale i jasno wszystko opisane. Piękne połączenia kolorystyczne, napewno skorzystam. To prawda, trudno spotkać taki piękny granatowy, krótki płaszcz, od prawie miesiąca szukam i nic, ale się nie poddaję. Pozdrawiam
OdpowiedzUsuń"Tremendous article! I really appreciate the depth and clarity of your writing."
OdpowiedzUsuńittelkom jakarta
Bardzo dziękuję za te ten wpis. Właśnie kupuję burgundowy płaszczyk! Podobają mi się Pani stylizacje - jak zwykle eleganckie i ze smakiem. Dziękuję też za palety kolorów, bo również lubię bordowy i granatowy.
OdpowiedzUsuńTo do burgundowego płaszcza można wybrać golf /sweter beżowy, karmelowy, szary, czarny, granatowy, ecru, a nawet zgaszony pudrowy róż. Opcji jest wiele. Pozdrawiam.
UsuńDzięki za piękne i niebanalne zestawienie kolorystyczne!
OdpowiedzUsuńJestem pod wrażeniem ,Pani stylizacje są ponadczasowe.
OdpowiedzUsuńPięknie to wszystko współgra. :)
OdpowiedzUsuń