Jesienny 'dżokej'Dzisiaj stylizacja jak na porę roku przystało - w kolorach jesieni. Wykorzystana w tym zestawie skórzana kurtka ma ponad 40 lat (!) i znowu ujrzała światło dzienne, podobnie torebka, natomiast francuskie spodnie w pepitkę mają z grubsza 20 lat. Dopełnieniem są bardzo wygodne lakierowane oficerki, szalik w kratę Burberry, czapka (znowu mój ulubiony "smerf") i bransoletki. Trochę w stylu "dżokeja", ale właśnie o to mi chodziło.

Głównym zamierzeniem przy tworzeniu tej stylizacji było wykorzystanie rzeczy, kupionych dawno temu, które może i długo leżały w szafie, ale dzięki dobrym materiałom, ponadczasowym fasonom i wzorom z powodzeniem, można nosić do dziś. Wystarczy kilka dodatków w postaci czapki, szalika czy butów i można stworzyć bardzo oryginalną całość. Dlatego, nie zawsze słuchajmy rad: że, jeśli czegoś nie nosiło się rok czy dwa, to już nigdy tego nie założymy. Jeśli mamy trochę wolnego miejsca w szafie na rzeczy, które są chwilowo niemodne, ale które lubimy i są dobrej jakości, to zostawmy je "na lepsze czasy", zobaczycie, że warto. Za kilka czy kilkanaście lat nikt oprócz nas nie będzie miał takich ubrań jak my, a o to właśnie chodzi. Dodam jeszcze, że w tym zestawie chodziłam bardzo często już w ubiegłym roku. Pokazywanie zestawów na blogu ma sens jedynie wtedy, gdy są to stroje noszone normalnie, a nie ubrane jedynie "na raz" pod blogową stylizację.

eng.
Today styling as befits the season - in autumn colors. Used in this combination leather jacket has over 40 years (!) and again saw the light of day, like a handbag, while the French pants are roughly 20 years. Complementing are very comfortable varnished boots, plaid Burberry scarf, hat (again my favourite "smurf-style") and bracelets. A bit like "jockey" but that's what I meant.

 
W tej stylizacji skórzana kurtka dobrze wygląda rozpiętaInne stylizacje

3 komentarze

Wyselekcjonowane produkty ze sklepów

moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021moda 2021


social media minimalissmo

Facebook Minimalissmo Instagram Minimalissmo