Subtelna szarość

szare spodnie stylizacje

Szarości i beże to kolory, które w ostatnich latach niezaprzeczalnie opanowały nie tylko modę, ale również wystrój wnętrz i szeroko pojęty dizajn. Wielu kobietom moda oparta na tych kolorach bardzo przypadła do gustu i nic dziwnego, gdyż z łatwością możemy łączyć je z innymi barwami; nie są krzykliwe, wprowadzają spokój i harmonię do naszego życia i otoczenia. 

Z drugiej strony kolory te uważane są za zbyt zachowawcze, smutne i pozbawione energii. Patrząc czysto użytkowo stanowią jednak świetną bazę, dzięki której możemy mieć w szafach mniej rzeczy. Gdy zapragniemy ożywienia, zawsze możemy wprowadzić do stylizacji dodatkowy mocny kolor. 

Dzisiejszym zestawem chciałam potwierdzić jak różnorodne mogą być stylizacje oparte na jednej barwie. Wykorzystałam ubrania z poprzednich sezonów: szary płaszcz w kratę sprzed 4 lat, kaszmirowy golf oraz szare, melanżowe spodnie z lat 90-tych. Elementem, który nadaje ciekawego charakteru są brązowe, minimalistyczne dodatki: pasek, torebka, zegarek oraz bursztynowy wisiorek. To spokojna jesienna stylizacja w sam raz do pracy.

Mokasyny Lasocki | więcej >
Torebka Michael Kors  | więcej >

stylizacje do pracy jesień 2023

szare spodnie stylizacje

influencerki modowe polska minimalissmo

szare spodnie stylizacje damskie

stylizacje do pracy jesień 2023

Bursztynowy wisiorek kupiłam latem w Gdańsku, to za jego sprawą powstała cała stylizacja, ponieważ szukałam tła, na którym mogłabym go w ciekawy sposób wyeksponować. Tym sposobem połączyłam dzianinowe szarości dodając brązowe akcenty pasujące do bursztynu. Jak widać, tworząc stylizację możemy przejść od ogółu do szczegółu lub odwrotnie. Tym razem to właśnie wyeksponowanie detalu na szarym tle było początkiem powstania całego zestawu. Ważne tylko by w tworzeniu całości zawsze pamiętać o jego funkcjonalności.

szare spodnie stylizacje 2023 2024

Spodnie pochodzą z czeluści maminej szafy - to stuprocentowa dziewicza wełna. Być może w swoich szafach posiadacie jeszcze takie znaleziska o dobrym składzie, które możecie wpleść do współczesnych zestawów.

szare spodnie stylizacje damskie

stylizacje do pracy jesień 2022

szare spodnie stylizacje

mokasyny damskie skórzanemokasyny damskie skórzanemoda jesień zima 2021-2022mokasyny damskie skórzanebuty damskie 2021mokasyny damskie skórzane


Jesienne stylizacje do pracy

Inne stylizacje

8 komentarze

 1. Nie na darmo to właśnie spodnie przykuły od razu moją uwagę. Piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. To absolutnie i w 100% MÓJ zestaw :) Kocham dzianiny, kocham szarości, kocham spodnie i kocham kratki :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wyglądasz w tej stylizacji. Jest to idealne połączenie do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko idealnie skomponowane. To są takie "ciepłe" odcienie szarości, dlatego dobrze grają z brązowymi dodatkami. Ciekawe, że zaczęło się od wisiorka... Ja często zaczynam od butów. W zależności od tego ile mam do przejścia i po jakiej nawierzchni (na miejskie bruki szpilki odpadają) wybieram najpierw obuwie, a potem dobieram resztę. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna ta szarość, bardzo elegancka i modna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szarość kojarzy mi się z elegancją. Piękna kreacja. Mnie urzekła

  OdpowiedzUsuń
 7. Szarość ma w sobie tę subtelność. Uwielbiam ją w eleganckim wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne stylizacje do pracy. Wygodne i modne.

  OdpowiedzUsuń

Wyselekcjonowane produkty ze sklepów

sukienki 2023kurtki damskie jesienne 2023trendy w modzie 2024modne kowbojki damskie 2023kożuszki damskie 2024moda damska jesień zima 2023 2024eleganckie ładne sukienkinajmodniejsze torebki w tym sezoniemodne buty jesień zima 2023moda damska jesień 2023buty skórzane jesień 2023płaszcze damskie 2023modne buty 2023płaszcze damskiemodne sukienki jesienne 2023


social media minimalissmo

Facebook Minimalissmo Instagram Minimalissmo