Subtelna szarość

szare spodnie stylizacje

Szarości i beże to kolory, które w ostatnich latach niezaprzeczalnie opanowały nie tylko modę, ale również wystrój wnętrz i szeroko pojęty dizajn. Wielu kobietom moda oparta na tych kolorach bardzo przypadła do gustu i nic dziwnego, gdyż z łatwością możemy łączyć je z innymi barwami; nie są krzykliwe, wprowadzają spokój i harmonię do naszego życia i otoczenia. 

Z drugiej strony kolory te uważane są za zbyt zachowawcze, smutne i pozbawione energii. Patrząc czysto użytkowo stanowią jednak świetną bazę, dzięki której możemy mieć w szafach mniej rzeczy. Gdy zapragniemy ożywienia, zawsze możemy wprowadzić do stylizacji dodatkowy mocny kolor. 

Dzisiejszym zestawem chciałam potwierdzić jak różnorodne mogą być stylizacje oparte na jednej barwie. Wykorzystałam ubrania z poprzednich sezonów: szary płaszcz w kratę sprzed 4 lat, kaszmirowy golf oraz szare, melanżowe spodnie z lat 90-tych. Elementem, który nadaje ciekawego charakteru są brązowe, minimalistyczne dodatki: pasek, torebka, zegarek oraz bursztynowy wisiorek. To spokojna jesienna stylizacja w sam raz do pracy.

Szary golf | 1 | 2 | 3 | 4 |
Spodnie | 1 | 2 | 3 |
Mokasyny Lasocki | więcej >
Torebka Michael Kors  | 1 | 2 | 3 | 4 |

stylizacje do pracy jesień 2022

szare spodnie stylizacje

influencerki modowe polska

szare spodnie stylizacje

blog modowy 2023 minimalissmo

Bursztynowy wisiorek kupiłam latem w Gdańsku, to za jego sprawą powstała cała stylizacja, ponieważ szukałam tła, na którym mogłabym go w ciekawy sposób wyeksponować. Tym sposobem połączyłam dzianinowe szarości dodając brązowe akcenty pasujące do bursztynu. Jak widać, tworząc stylizację możemy przejść od ogółu do szczegółu lub odwrotnie. Tym razem to właśnie wyeksponowanie detalu na szarym tle było początkiem powstania całego zestawu. Ważne tylko by w tworzeniu całości zawsze pamiętać o jego funkcjonalności.

szare spodnie stylizacje

Spodnie pochodzą z czeluści maminej szafy - to stuprocentowa dziewicza wełna. Być może w swoich szafach posiadacie jeszcze takie znaleziska o dobrym składzie, które możecie wpleść do współczesnych zestawów.

szare spodnie stylizacje

stylizacje do pracy jesień 2022

szare spodnie stylizacje

mokasyny damskie skórzanemokasyny damskie skórzanemoda jesień zima 2021-2022mokasyny damskie skórzanebuty damskie 2021mokasyny damskie skórzane


Jesienne stylizacje do pracy

Inne stylizacje

8 komentarze

 1. Nie na darmo to właśnie spodnie przykuły od razu moją uwagę. Piękne.

  OdpowiedzUsuń
 2. To absolutnie i w 100% MÓJ zestaw :) Kocham dzianiny, kocham szarości, kocham spodnie i kocham kratki :) :) :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetnie wyglądasz w tej stylizacji. Jest to idealne połączenie do pracy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Wszystko idealnie skomponowane. To są takie "ciepłe" odcienie szarości, dlatego dobrze grają z brązowymi dodatkami. Ciekawe, że zaczęło się od wisiorka... Ja często zaczynam od butów. W zależności od tego ile mam do przejścia i po jakiej nawierzchni (na miejskie bruki szpilki odpadają) wybieram najpierw obuwie, a potem dobieram resztę. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna ta szarość, bardzo elegancka i modna.

  OdpowiedzUsuń
 6. Szarość kojarzy mi się z elegancją. Piękna kreacja. Mnie urzekła

  OdpowiedzUsuń
 7. Szarość ma w sobie tę subtelność. Uwielbiam ją w eleganckim wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 8. Piękne stylizacje do pracy. Wygodne i modne.

  OdpowiedzUsuń

Wyselekcjonowane produkty ze sklepów

moda trendy jesień zima 2023ubrania eleganckieubrania do pracymoda trendy zima 2022/23Moda 2023 damskamodne buty jesień zima 2022/23modne torebki listonoszki 2023ocieplane płaszcze damskie zima 2022płaszcze zima 2022kożuszki damskie 2022/23kurtki zimowe ocieplane, kożuszki damskie


social media minimalissmo

Facebook Minimalissmo Instagram Minimalissmo