Wesoły Wieszak #2


Moda – w potocznym rozumieniu oznacza potrzebę naśladowania innych, aby się identyfikować z nimi, ta psychiczna potrzeba najdobitniej jest widoczna w ubiorze. (...) Tak określa modę Wikipedia.

Dzisiaj często mówi się o modzie w ujęciu trendu, z uwagi na bardzo szybko zmieniający się rynek, który kreują projektanci i producenci. Trendów jest wiele i trwają czasami bardzo krótko, na tyle krótko że ciężko za nimi nadążyć... O tym też jest powyższa scenka humorystyczna.

Jak uniknąć pogoni za trendami? Ja podam dwa sposoby - pierwszy to rozsądek, zrezygnowanie z impulsywnych zakupów. Nie rzucajmy się od razu na nowinki, poczekajmy trochę, a w międzyczasie zastanówmy się czy dany trend faktycznie jest fajny i nam się podoba. Ja na przykład chcę od jakiegoś czasu kupić sobie zimowe botki z frędzlami, ale jakoś nie mogę znaleźć rozmiaru w fasonie o który mi chodzi, a teraz już powoli zastanawiam się - czy ten zakup ma jeszcze sens. Jeszcze miesiąc, dwa, a przestaną być modne...ale wciąż się waham, bo akurat buty z frędzlami podobają mi się bez względu na modę.

Drugi sposób w walce z trendami to własny styl. Posiadając go, nie musimy podążać za wszystkimi trendami, a wybierać je selektywnie lub zupełnie ignorować. Ignorować? Przecież zarzucą nam, że nie jesteśmy modnie ubrane. I tu rodzi się pytanie - czy można być atrakcyjnie ubranym, ale nie modnie? Wg mnie zdecydowanie - tak, ale MUSI to być przemyślany pomysł na siebie. Napiszcie co Wy o tym sądzicie :).

Na koniec informacja, ze świata mody i trendów. Chodzi o wyszczuplania sylwetek, trend który trwa nieprzerwanie, wręcz nasila się od wielu lat. Ale idą zmiany, nie skąd indziej, niż ze światowej stolicy mody...

 Paryż mówi NIE modelkom-szkieletom

Francuski rząd, 17 grudnia, przyjął ustawę mającą na celu walkę z anoreksją. Od teraz wszystkie modelki-szkielety będą musiały posiadać zaświadczenie lekarskie potwierdzające dobry stan zdrowia, zanim zostaną wypuszczone na wybieg. W przeciwnym razie agencjom grożą wysokie grzywny (€ 75,000). Mało tego - ustawa nakazuje oznaczanie zdjęć na których sylwetki ludzi są poprawiane w programach graficznych. Wreszcie coś rozsądnego! I choć w sumie problem mnie nie dotyczy, bo szczupła jestem "naturalnie", to cieszę się, że może w końcu skończy się głupia pogoń za upodabnianiem się do nieludzkich sylwetek pokazywanych na wybiegach i zdjęciach. Modelki takie stają się idolami dla młodych dziewczyn, pakując je w kompleksy i choroby. Przecież na dobrą sprawę, bardzo chude modelki tak naprawdę bardzo rzadko podobają się płci przeciwnej.

źródło: The Local
Inne stylizacje

5 komentarze

 1. Great post and amazing pictures :)...thx for sharing!

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobrze , że wzięli się za tą anoreksje wśród modelek...szkoda tych biednych dziewczyn i ich zdrowia :/

  Zapraszam http://ispossiblee.blogspot.com Odpowiadam na każdą obserwację i propozycje wejść w linki :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja zanim kupię modną rzecz to się tak właśnie długo zastanawiam :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Jakieś 5 lat temu kupowałam właśnie pod wpływem impulsu teraz to się zmieniło i nie mam stosu ubrań, których i tak nie chodziłam :)

  OdpowiedzUsuń
 5. hah świetny wpis! :) super są te komiksy :) dawniej kupowałam pod kopyto - to co było modne wędrowało do mojej szafy, teraz kupuję to co mi się podoba! :) pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń

Wyselekcjonowane produkty ze sklepów

kurtki damskie wiosna 2024eleganckie biale sukienki wesele 2024kurtki pikowane damskie 2024modne buty wiosna 2024modne torebki 2025kurtki damskie wiosna 2024eleganckie bluzki lato 2024modne buty wiosna lato 2024modne sukienki wiosna-lato 2024modne koszule damskie lato 2024damskie buty wiosna lato 2024tanie ubrania blog modowydamskie mokasyny lato 2024modne torebki monogram 2024modne koszule damskie lato 2024


social media minimalissmo

Facebook Minimalissmo Instagram Minimalissmo  Postaw mi kawę na buycoffee.toStrona wykorzystuje linki afiliacyjne.